Nacházíte se: Úvod » Střešní okna Velux

Střešní okna - VELUX

Společnost VELUX se neustále snaží o zlepšování životních podmínek v podkroví, které by mělo být plné denního světla a čerstvého vzduchu.

Povrchová úprava rámu


Dřevo nebo polyuretan?

Střešní okna VELUX dodáváme ve třech povrchových úpravách. Dřevěná okna jsou upravena vodou ředitelným lakem v jedné nebo dvou vrstvách, který chrání vnější povrch okna. Polyuretanová okna s dřevěným jádrem nevyžadují údržbu a jsou obzvláště vhodná do místností s vyšší vlhkostí a tam, kde s interiérem lépe koresponduje jejich bílá barva a elegantní vzhled.

Polyuretanová úprava rámu

Polyuretanová úprava rámu Povrch okna je opatřen vysoce odolným polyuretanovým lakem s UV filtrem v matné bílé barvě, který dokonale chrání proti vlivům vlhkosti a nečistot. Bezešvý hladký povrch okna se velmi dobře čistí. Okno navíc nevyžaduje žádnou další údržbu nebo obnovu nátěru. Použito u oken GGU, GPU a GHU.

Dvojvrstvé lakování rámu

Dvojvrstvé lakování rámu Střešní okna s povrchovou úpravou s dvojvrstvým lakováním jsou opatřena základní impregnací a dvěma vrstvami bezbarvého, vodou ředitelného laku. Použito u oken GGL, GPL, GHL a VFE

Jednovrstvé lakování rámu

Jednovrstvé lakování rámu Střešní okna s povrchovou úpravou s jednovrstvým lakováním jsou opatřena základní impregnací a vrstvou bezbarvého, vodou ředitelného laku. Použito u okna GZL.

Okna

Kyvná střešní okna GGL a GGU

Kyvná střešní okna GGL a GGU

Kyvné střešní okno s ventilační klapkou

Kyvné střešní okno GGL umožňuje optimální prosvětlení půdního prostoru. Jeho výhodou je také snadná a rychlá montáž. Je vybaveno závěsem, který zajišťuje jednoduché otevírání. Navíc je možné okno otočit o 160 stupňů a umýt vnější stranu skla přímo z místnosti. Střešní okno GGL je vybaveno zajišťovací západkou pro zajištění okna v patřičné poloze pro čištění, možnost aretace otevřeného křídla.

Ovládání

Ergonomické madlo v horní části křídla slouží nejen k otevírání okna, ale také k ovládání ventilační klapky se vzduchovým filtrem. Lze doplnit také motorickou jednotkou pro elektrické ovládání.

Kyvné střešní okno GZL

Kyvné střešní okno GZL

Kyvné střešní okno GZL

Praktické okno s ovládacím madlem v horní části křídla. Madlo okna se pohodlně drží a snadno ovládá. Přímo pod okno můžete postavit nábytek, aniž znemožníte otevírání.

Také toto okno je vybaveno ventilační štěrbinou pro přivětrání a umožňuje snadné mytí při přetočení křídla o 160°. Okno GZL lze zajistit ve dvou polohách: pro umývání a k zabezpečení proti silnému větru. Toto zajištění slouží zároveň jako dětská pojistka.

Výklopná střešní okna GPL, GPU, GHL a GHU

Výklopná střešní okna GPL, GPU, GHL a GHU

Výklopné střešní okno s ventilační klapkou

Díky střešnímu oknu GPL si vychutnáte neomezený výhled. Otevírá se směrem ven a zajišťuje tak ideální kombinaci prosvětlení místnosti, ventilace a také volného výhledu. Nové ergonomické madlo v horní části křídla slouží k ovládání ventilační klapky a k přetočení křídla při mytí.

Tento typ okna je ideálním řešením pro střechy s mírným sklonem.

Střešní výlez GVK

Střešní výlez GVK

Sklon střechy

Střešní výlez GVK lze instalovat do střechy se sklonem 20°–65°.

Ovládání

Střešní výlez GVK je ovládán pomocí rukojeti umístěné na boční straně křídla. Křídlo se otevírá směrem ven. Okno GVK je doporučeno jako střešní výlez pro použití do nezateplených půdních prostor, které nejsou určeny k obývání.

Vlastnosti

• Variabilní možnost osazení závěsů a ovládací rukojeti vpravo nebo vlevo.

• Při otevření v úhlu 90° je možno zajistit křídlo okna pojistnou vzpěrou proti zavření.

• Křídlo může být fi xováno ve třech různých ventilačních pozicích./p>

• Střešní výlez GVK je určen pro instalaci do skládaných střešních krytin (nelze instalovat do falcové plechové krytiny).

Střešní výlez GXL

Střešní výlez GXL

Sklon střechy

Střešní výlez GXL lze instalovat do střechy se sklonem od 15° do 85°.

Ovládání

GXL je otevíravé okno, ovládá se pomocí kliky umístěné na vertikální části křídla. Křídlo se otevírá směrem ven. Ventilační klapka se otevírá pomocí madla v horní části křídla.

Vlastnosti

• Variabilní možnost osazení závěsů a ovládací kliky vpravo či vlevo.

• Možnost zajištění pootevřeného křídla ve ventilační poloze.

• Ventilační klapka se vzduchovým filtrem.

Materiál rámu/křídla okna

• Borovice. Dřevěné části jsou opatřeny impregnací a 85 µm vrstvou transparentního laku, přičemž jsou nátěry mezi jednotlivými vrstvami zbroušeny (dvojité lakování).

• Bílý nátěr, NCS S 0500 N / RAL Classic 9003

Nahoru