Nacházíte se: Úvod » Okapové systémy

Okapové systémy

StabiCor-P

Okapový systém StabiCor je systém odvodnění šikmých střech - žlaby, odpadní trouby a tvarovky jsou vyrobeny z plně probarveného plastu, proto se jedná o bezúdržbový systém, který je vysoce odolný vůči působení povětrnostních vlivů včetně stálobarevnosti. Systém StabiCor umožňuje využívání dešťové vody.

Výhody

- dlouhá životnost StabiCor odolává povětrnostním vlivům, zejména je zcela odolný vůči korozi
- tvarová stálost při extrémním zatížení dojde k pružné deformaci žlabu StabiCor, který se po odlehčení vrátí do původního tvaru, zatímco měděné žlaby se deformují a jsou dále nepoužitelné,
- barevná stálost StabiCor zachovává svoji původní barevnost, barevné změny kovových produktů jsou však mnohem výraznější
- měď nepravidelně tmavne až zčerná, titanzinek mění barvu do tmavošeda, pozinkovaný plech bez pravidelné údržby (nátěry) zkoroduje a ztrácí poté svoji spolehlivost. "Měděný" StabiCor bude trvale "měděný".
- nejvyšší estetika detailu StabiCor vyžaduje min. spád žlabů, jen 3 mm na 1 m, t.j. při délce žlabu 10 m je celkový spád 3 cm, který pohledově nenarušuje vodorovnou linii okapní hrany tak, jako žlaby z jiných materiálů, kde je požadován min. spád 5 mm na 1 m
- bezúdržbovost vzhledem k naprosté odolnosti vůči korozi se StabiCor řadí mezi produkty, které nevyžadují údržbu (měď, titanzinek)
- jednoduchá montáž StabiCor nevyžaduje žádné speciální nářadí, jednotlivé díly se do sebe pouze nasouvají, případně se zajistí zaklapnutím, montáž je tak jednoduchá a nezávislá na počasí.


StabiCor-M

Důmyslný spojovací systém bez nutnosti pájení a lepení. Ochrana vůči oděrům a poškrábání při montáži, respektive dopravě (žlaby a svodové roury jsou po celé délce baleny do ochranné fólie).

Vysoká stabilita vůči povětrnostním vlivům a UV záření.
Dlouhá životnost a bezúdržnost
Odolává velkým teplotním změnám. Není nutný nátěr.
Materiál
Žlaby, svodové roury a tvarovky jsou z pozinkovaného plechu s ochranou barevnou vrstvou.

Okapové systémy Okapové systémy